January 25, 2013

FILM - TENDERLINE


Przekazujemy apel od naszego przyjaciela, Tomka Foltyna i gorąco zachęcamy do wsparcia projektu!

FILM - TENDERLINE
dzienniki podróży, taniec, performance, antropologia

PROŚBA O WSPARCIE
Dotychczas byliśmy w stanie prowadzić projekt z własnego budżetu. Niestety postproducja wymaga większych nakładów. Dlatego też zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Liczy się każdy grosz, słowo, email – rozsyłanie informacji o TENDERLINE do waszych znajomych, przyjaciół, na portalach społeczościowych ( Facebook - https://www.facebook.com/tenderlinefilm ), informacja medialna (prasa, radio).

Założyliśmy kampanie internetową na www.indiegogo.com/tenderlinefilm, gdzie gromadzimy niezbędne fundusze. Zbieramy pieniądze na ukończenie filmu – potrzebne jest 6200 $.

Liczy się każda złotówka i każdy dolar, każde słowo, każdy email, każdy ruch, gest i myśl!
Wzamian za dotacje można sobie wybrać prezent od nas, tzw. PERKS po prawej stronie.

Możecie nas wesprzec bezpośrednio przez stronę www.indiegogo.com/tenderlinefilm - zapłacić kartą (nie musi byc kredytowa ) oraz przez paypal lub przelewem bankowym (w tej sprawie pisz do tomasz.foltyn@gmail.com lub tenderlinefilm@gmail.com).

Jako jeden ze sposobów wsparcia naszej kampanii możesz wybrać:
- ściężkę dźwiękową z naszego filmu - skomponowaną przez Melecio Estrella https://soundcloud.com/tenderlinefilm/tenderline
- laboratorium z ruchu/improwizacji " STANY" prowadzone przez Tomasza Foltyna, odbędą sie w Krakowie oraz Lublanie (Słowenia) na przełomie lutego i marca
- inne opcje dostępne na stronie www.indiegogo.com/tenderlinefilm

Tomasz & Jada

O czym mówimy

Tenderline - pełnometrażowy film dokumentalny, który zgłębia intymność przez sztukę. Oparty na dziennikach podróży, wciąga nas do świata Tomasza, który przyjeżdża do San Francisco po raz pierwszy w życiu. Pod okiem kamery, stajemy się świadkami procesu doświadczania przez niego Ameryki. Opowieść rozwija się organicznie, gdy nawiązuje więzi z różnymi ludźmi, którzy spotykają się na wspólnej drodze. Obserwowanie jego intymnych relacji staje się głównym tematem filmu.

Idę w kierunku Dolores Parku. Świeci tam słońce.
Niosę moją małą walizkę, która już mi nie ciąży.
Jedyne na co mogę liczyć
to moja skóra i kości.

Jestem,
żyję, tańczę,
wkraczam w stany…

Tomasz Foltyn, Listy z Ameryki, San Francisco, 2011


Jak do tego doszło

Tomasz Foltyn (Polska), Melecio Estrella (USA) i Jada Sirkin (Argentyna) spotkali się w San Francisco jesienią 2011 roku – tak powstało TENDERLINE. Miejsce, gdzie się poznaliśmy, było istotne dla Tomasza, którego dzienniki zainspirowały dalsze poszukiwania.

Pierwotnie, projekt skupiał się na kreatywnych badaniach nad tańcem i intymnością. Sztuka była przestrzenią, w której odkryliśmy nowe poziomy autentyczności, komunikacji i wrażliwości.   

Później, nieoczekiwanie, TENDERLINE stało się podróżą filmową. Gdy rozpoczęliśmy proces i zdecydowaliśmy się użyć kamery do dokumentowania/tworzenia/uchwycenia naszych rozmów i tanecznych improwizacji na terenie miasta, byliśmy zaskoczeni, dotknięci i poruszeni na wiele różnych sposobów.


No comments:

Post a Comment