May 3, 2013

POMADA 4 / LAB
POMADA 4 / LAB
sztuka / rodzina / seks / kasa | zgłoś się do 12 maja!

   
Pierwsza niezależna, nieheteronormatywna, kulturalna POMADA odbyła się w Warszawie w 2010 roku. Przez kolejne 3 lata przybyło w kraju imprez i festiwali prezentujących kulturę i sztukę LGBTQI. Odbywają się już nie tylko w największych, ale i mniejszych miejscowościach. Są coraz większe i wciąż poszerza się ich zasięg.

Dlatego podejmujemy decyzję: koniec z POMADĄ, jaką znamy.

POMADA zawsze starała się zaskakiwać, prezentować rzeczy nieoczywiste w nieopatrzony sposób. Zdajemy sobie sprawę, że tego się od nas oczekuje. W związku z tym na POMADZIE 4 nie będzie wystaw, filmów, przedstawień, performansów, warsztatów ani debat. Nic z tego, co już było.

Chcemy wrócić do korzeni, z których POMADA wyrosła. W tym roku stawiamy na kontakty, wzajemne inspiracje i wymianę idei. Zadajmy sobie pytania: po co robię, to co robię? dla kogo? jak to robię? dlaczego?

POMADA 4 przyjmie formę laboratorium, w którym będziemy badać 4 obszary tematyczne:

SZTUKA czy sztuka dzieli się tylko na dobrą i złą? czy może być słuszna lub niesłuszna? co to znaczy sztuka nieheteronormatywna? queer po polsku? gdzie są dziewczyny?
RODZINA czym jest „rodzina” dla społeczności LGBTQ? jakie tworzymy rodziny? czego się boimy, o czym marzymy?
SEKS w domu po kryjomu czy się afiszować / czym się afiszować / nienormatywne pożądania, nienormatywne techniki / seks jako broń / bezsens seksu / nie za dużo tego seksu?
KASA jakimi środkami się posłużyć? jakie działanie ma sens? jak wydatkować energię? co zrobić, żeby się nie wypalić?

Jak zawsze zapraszamy Was do współtworzenia POMADY. W tym roku decydujemy się na formułę krótkich (do 10 minut) wystąpień/prezentacji (także performatywnych i/lub multimedialnych) na jeden z wybranych tematów. Po każdym bloku porozmawiamy: prosto, szczerze, bez teoretyzowania i długich dyskusji. Czekamy na Wasze przemyślenia, refleksje, inspiracje.

Zgłoszenia tematu oraz najwyżej pięciozdaniowy opis wystąpienia prosimy wysyłać do 12 maja 2013 na adres: info@pomada.info.pl.
Wstęp dla słuchaczy będzie wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego musicie się zarejestrować, wysyłając do dnia 20 maja 2013 maila na adres: info@pomada.info.pl (wraz z trzyzdaniowym uzasadnieniem, dlaczego chcecie wziąć udział w wydarzeniu).

POMADA 4 / LAB odbędzie się w dniach 24–26 maja 2013 w PaństwoMiasto, Andersa 29 w Warszawie.
www.panstwomiasto.pl

Do zobaczenia!

Inicjatywa POMADA
w składzie: Karol Radziszewski, Katarzyna Szustow, Agnieszka Weseli/Furja

www.pomada.info.pl

No comments:

Post a Comment