June 7, 2012

POMADA 3 - dzien 226.06.2012
Czułość i obrzydzenie – wernisaże
miejsce: Jerozolima / Ambulatorium

Arobal "Podaj wymiary"
„Jakbym wyglądał, gdybym był gruby? Jakbym wyglądał, gdybym był umięśniony? Jakbym wyglądał z mikroprąciem, a jak z wielkim chujem? Jakbym się czuł z takim ciałem? Jak czuję się z moim, a jak z innymi ciałami?” W cyklu autoportretów, chcąc poznać bliżej wyobrażenia o atrakcyjności i swój stosunek do męskiego ciała, Arobal poddaje swoje ciało  serii rysunkowych transformacji.

Michał Łagowski "Jagna In Memoriam"
„Bohaterka powieści Reymonta stała się dla mnie inspiracją do prac, w których podejmuję temat niewinności, inności, samotności i wsi. To właśnie ta ostatnia sprawia, że słowa gender, Inny, ciało, zyskują nową wartość. Tak różną od tej, do jakiej przyzwyczaiła nas większość galerii.”

Piotr Porębski, Sławek Belina "Wąsy, broda i paznokcie"
Cała rzecz opowiada o wzroście, zaroście i poroście. Model-kurator Sławek Belina prezentuje swoje wdzięki przed jednym z najlepszych polskich fotografów portretowych – Piotrem Porębskim.  Tagi: szczecina, włosy, wąsy, broda, moda i uroda, polo erotico.

Aleka Polis "Military Abject"
Modele maszyn militarnych, śmierć niosących, symbolizujących siłowe narzucanie, wymuszanie określonego porządku, stały się szkieletem, konstrukcją podtrzymującą różowy silikon i gadżety erotyczne – potencję płynacą z energii seksualnej. Eros i Tanatos. Instalacja składająca się ze zdjęć, fotomontaży, abiektów stworzona na wystawę w Sankt Petersburgu, otwartej kilka dni po procesie Pussy Riot, jest m.in. komentarzem do aktualnych wydarzeń w Rosji. Na Pomadzie, ze względu na trwającą jeszcze wystawę w Sankt Petersburgu, pokazane będą szkice instalacji.

No comments:

Post a Comment