June 7, 2012

POMADA 3 - dzien 81.06.2012
miejsce: Jerozolima

INNE_ISTORIE 2
17.30 Historia krytyczna jako narzędzie zmiany społecznej – barcamp
„Historia nauczycielką życia” – ale czy rzeczywiście możemy zostać pouczone i pouczeni przez historyczną przeszłość? Podobno to, co zaszło, zdarzyło się naprawdę... ale czy
„fakty historyczne” są faktami? I czego właściwie uczy nas „historia Polski”?
Podczas barcampu zastanowimy się wspólnie, w jaki sposób odkryć krytyczny potencjał historii, wydobyć jej z niej zarzewie buntu i podsycać ogień.

Barcamp to anty-konferencja, której program jest wypracowywany oddolnie i spontanicznie, projektowany przez uczestniczki i uczestników. Nie ma podziału na ekspertki i biernych słuchaczy.

INNE_ISTORIE 3
20.00 Kisieland – pokaz filmu Karola Radziszewskiego i spotkanie z Ryszardem Kisielem
Osią filmu jest ukryte dotychczas archiwum – dziesiątki kolorowych slajdów dokumentujących sesje fotograficzne, które Ryszard Kisiel, twórca „Filo” (pierwszego gejowskiego zina wydawanego w Europie Środkowo-Wschodniej), realizował na przełomie 1985 i 1986 roku ze swoimi znajomymi, w prywatnym mieszkaniu jednego z nich, w odpowiedzi na milicyjną akcję „Hiacynt”.

INNE_ISTORIE 4
21.30 Jaanus Samma "Chairman" – prezentacja i rozmowa z artystą
Bohaterem projektu jest gej z Tartu, niewielkiego miasta w południowej Estonii, przewodniczący kołchozu, którego karierę partyjną przerwał wyrok więzienia za stosunki homoseksualne. W roku 1990 został on zamordowany, prawdopodobnie przez prostytuującego się radzieckiego żołnierza.

22.30 Tomasz Foltyn, Jada Sirkin, Melecio Estrella "Przestrzenie intymne" – film oraz działanie taneczne
Taneczna opowieść o spotkaniu trójki mężczyzn w San Francisco. Łączą ich zamiłowanie do ruchu, improwizacji i cielesnej ekspresji. Materiał charakteryzuje się szczególną wrażliwością, ukazuje intymność pomiędzy mężczyznami, która przeplata się z chłopięcą radością i spontaniczną zabawą. Podczas nagrań twórcy filmu dzielili się również swoimi zapiskami z dzienników, listów, maili i rozmów. Podstawą projektu są głębokie porozumienie pomiędzy trójką tancerzy, ich przyjaźń, miłość i pożądanie.

No comments:

Post a Comment