June 7, 2012

POMADA 3 - dzien 6


30.05.2012
wszystkie wydarzenia: Jerozolima

19.00 Teatr Amareya i Beata Sosnowska LLIPSSPILL
Punktem wyjścia jest badanie cielesności kobiet – w szczególności ich wagin i nagości, które zostaną zwielokrotnione i powielone za pomocą różnych nośników. Waginy stają się częścią szkieletu kobiety, rodzajem tatuaży, nabierają różnych wymiarów, są inskrypcjami, których obecność inspiruje nowy język ciała. Zamierzeniem projektu jest bowiem odejście od estetyzowania w kierunku nowej, „waginalnej” – żywej, zmiennej, drżącej, stającej się na oczach widza – estetyki kobiecego performansu.

20.30 UTØPIA – próba czytana scenariusza autorstwa Jana Burzyńskiego i Andrzeja Pakuły
scenariusz: Jan Burzyński i Andrzej Pakuła
opieka reżyserska: Andrzej Pakuła
realizacja wideo: Wojtek Kaniewski
udział biorą: Natalia Kalita, Łukasz Borkowski (AT w Warszawie), Miron Jagniewski, Aleksander Machalica, Daniel Misiewicz, Michał Podsiadło
W nowym projekcie Korporacja Teatralna podejmuje problem coraz częściej pojawiających się w naszym życiu społecznym i zyskujących na sile skrajnych wydarzeń, gestów i postaw, nierzadko odwołujących się wprost do ideologii nazistowskiej lub faszystowskiej. W centrum tych wydarzeń znajduje się nowy europejski Inny, którym utożsamiany jest ze źródłem współczesnych kryzysów i niepowodzeń europejskich społeczeństw. Tym współczesnym Innym jest nieeuropejczyk, imigrant, ale także obywatel biedniejszego państwa w obrębie samej wspólnoty europejskiej.

22.00 Reykjavik – koncert
Eksperymentalny muzyczny projekt Piotra Czyża i Mikołaja Ciężkowskiego. Pogranicza improwizacji space-noise'u, ambientu i mrocznego electro oraz najdziwniejszych surowych dźwięków.

22.00 akcja „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” przedstawia: Świńskie czytanki
Sesja czytania literatury ostro erotycznej w sensualnej przestrzeni intymnej.
"Wyobraź sobie, że wchodzisz do opuszczonego szpitala w centrum Warszawy. Tam, na IV piętrze, czeka na Ciebie prawdziwa świątynia rozkoszy literacko-erotycznej. Zaglądasz do pierwszego pokoju i możesz posłuchać, jak zawodowy aktor lub aktorka czytają pikantne kawałki światowej literatury w buduarowym wystroju. Rozłóż się na poduszkach, zamknij oczy i odpłyń do krainy przyjemności. Przechodząc między kolejnymi salami masz możliwość doznać orgazmu podniebienia dzięki naszemu cateringowi stworzonemu przez Dynamo Cafe (Smolna 16) czy poznać innych poszukiwaczy mocnych doznań. Zaopatrzysz się też w nasz kalendarz lub znaczek. Czytać wam będą, swoimi seksownymi głosami: Maciek Dużyński, Grzegorz Kulikowski, Piotr Chomik, Anna Kaźmierowska oraz Zuza Gaińska, czyli świetni aktorzy scen warszawskich teatrów."

No comments:

Post a Comment